Domov Štúdium Služby Mapa Kontakt Facebook Fotoalbum 2% dane Napíšte nám Prihlásenie
Navigácia

Vitajte na stránke Strednej odbornej školy podnikania Prešov

Ponúkame pre šk. rok 2018/2019 študijné odbory:

6324 M manažment regionálneho cestovného ruchu

6325 M ekonomické lýceum    6341 M škola podnikania 

8266 M nástenná maľba v architektúre

8298 M odevný dizajn    8299 M dizajn interiéru

Príďte sa pozrieť na našu školu, ktorá bude otvorená pre všetkých záujemcov o štúdium a ich rodičov a priateľov. Pozrite sa do priestorov teoretického a praktického vyučovania, odborných učební, ateliérov, školského internátu, školskej jedálne či telocvične. Naši učitelia i žiaci vás prevedú priestormi a odpovedia na všetky vaše otázky. Tešíme sa na vás!

"Prešov - mesto mladých módnych dizajnérov"

Dňa 13. apríla 2018 organizuje SOŠ podnikania XIII. ročník

celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou

"Módna línia mladých 2018".

Novinky

 • Druhé miesto v obvodnom kole celoslovenskej súťaže - Olympiáda v anglickom jazyku v kategórii 2D získala naša žiačka, Michaela Markovičová zo IV. D triedy. Súťaž sa konala 17.1.2017 v priestoroch Spojenej školy T. Ševčenka s vyučovacím jazykom ukrajinským v Prešove. V skupine 2D súťažilo 10 študentov prešovských stredných odborných škôl. V kategórii 2B (gymnáziá, hotelové a obchodné akadémie) našu školu reprezentoval Marek Tančák z III. D triedy. Žiaci boli testovaní z počúvania, gramatiky, slovnej zásoby a čítania s porozumením, po obedňajšej prestávke súťažili v rozprávaní príbehu podľa obrázkov a simulácie pridelenej rolovej úlohy. K vynikajúcemu umiestneniu srdečne blahoželáme.

 • V tomto školskom roku sa konal 5. ročník školskej súťažeTOP VIZÁŽISTKA ŠKOLY 2018“, ktorý mal dve súťažné kategórie: „Cíť sa ako celebrita na červenom koberci“ a „Menej je niekedy viac“. Súťažili žiačky z rôznych študijných odborov a ročníkov. Odborná porota hodnotila kreativitu make-upu k zvolenej téme, vlasový styling, celkový outfit, ako aj dodržanie časového limitu. Predsedníčkou poroty bola Bc. Zuzana Sopková nail art, členovia poroty Ing. Martina Klimková Mary Key, Mgr. art. Rastislav Mravec a zástupca „Študentskej rady“ Paula Vysokajová. Porota vyjadrila veľkú spokojnosť s kreativitou a zručnosťou mladých vizážistiek.

 • Zimný lyžiarsky výcvikový kurz sa bude konať v dňoch od 19.2.2017 do 23.2.2017. Zraz žiakov, ktorí sa prihlásili na tento kurz bude v pondelok (19.2.2017) o 7:00 pred budovou SOŠ podnikania v Prešove, z dôvodu prerozdelenia lyžiarskej výstroje. Nasledujúce dni bude zraz žiakov plánovaný na 8:00 hod. Predpokladaný príchod z lyžiarskeho výcviku bude každý deň o 14:00 hod.

  Povinné výbava pre žiakov: - preukaz poistenca, občiansky preukaz, oblečenie adekvátne lyžovaniu, desiata a pitný režim.

  Žiadame žiakov o dochvíľnosť a tešíme sa na spoločnú „lyžovačku“.

 • Napriek chrípke, ktorá zvíťazila nad veľkou časťou žiakov aj dospelých, pokračoval barmanský kurz vo štvrtok miešaním náročnejších nápojov a v pondelok 5.2.2018 vážnym absolvovaním skúšok. Skúška pozostávala z dvoch teoretických otázok a z nutnosti správne namiešať vylosovaný nápoj. Aj keď má Petra, Oliver a Valentín ešte ďaleko k maturitným skúškam, prišli slávnostne oblečení tak, ako sa na skúšky patrí. Ale hlavne: boli naozaj pripravení a nehanbili sa hovoriť: učili sme sa a bolo toho dosť. Ale zaujímavé.

 • Stredná odborná škola podnikania, Masarykova 24 v Prešove vás srdečne pozýva na 14. ročník prezentačnej výstavy žiackych výtvarných prác z medzinárodného maliarskeho plenéru – kresba a maľba krajiny a architektúry v exteriéri, pod názvom „Výtvarné krídlo – Červený Kláštor“. Výstava je obohatená o výtvarné práce partnerskej Střední uměleckoprůmyslové školy v Ústí nad Orlicí. Výtvarné žiacke práce prezentujú rôzne kresliarske, maliarske a kombinované techniky od realistickej kresby a maľby, až po abstraktné stvárnenie krajiny a architektúry Červeného Kláštora a Pieninského národného parku.

 • Riaditeľstvo SOŠ podnikania so súhlasom zriaďovateľa oznamuje, že od 06.02. do 09.02.2018 bude škola uzavretá z dôvodu chrípkového ochorenia. Vyučovací proces bude obnovený 12.02.2018 / v pondelok /.

 • Momentálne nám prebieha spoločne s Asociáciou krajských rád mládeže prieskum ohľadne využívania vzdelávacích poukazov žiakmi na ZŠ a SŠ. Preto si Vás by sme Vás radi oslovili v súvislosti so šírením dotazníkového prieskumu na stredné školy v Prešovskom kraji. Tento prieskum sa koná v rámci projektu „Vzdelávacie poukazy očami používateľov" financovaného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, ktorému budú poskytnuté prieskumové výsledky. Uvedený prieskum je zameraný na zber dát ohľadne využívania a povedomia mládeže a rodičov o vzdelávacích poukazoch.

Počet návštev: 6466242

Partneri