Domov Štúdium Služby Mapa Kontakt Facebook Fotoalbum 2% dane Napíšte nám Prihlásenie
Navigácia

Vitajte na stránke Strednej odbornej školy podnikania Prešov

Novinky

 • Pred darovaním nás vyšetrili a po ňom aj občerstvili. Pre mnohých z nás to bolo prvé darovanie krvi a verím, že sa zapojíme aj do ďalšieho a týmto spôsobom pomôžeme niekomu, kto to bude naozaj potrebovať.

  Ďakujeme všetkým darcom za ich odhodlanie zachrániť život neznámym ľuďom.

  Vo štvrtok 9. novembra 2017 sa na našej škole opäť konala Študentská kvapka krvi. Študenti našej školy, ktorí dovŕšil 18 rokov, mohli darovať jednu z najvzácnejších vecí na svete - krv.

  Darovanie krvi prebiehalo pod drobnohľadom profesionálnych pracovníkov prešovskej transfúznej stanice. Na odber sa prihlásilo 42 žiakov a zamestnancov školy a aj keď nie všetkým sa podarilo prejsť sitom vyšetrení, nakoniec tridsiati z nás sme to zvládli.

 • V dňoch 19. – 20. 10. 2017 sa žiaci III. B triedy odboru škola podnikania zúčastnili 15. MVCF, ktorý sa konal v Košiciach, kde opäť raz úspešne reprezentovali našu školu.

  Pod vedením Ing. D. Cvengroschovej získala CF iLens, s. r. o. v zastúpení Paula Vysokajová, Viktória Banociová, Tomáš Adamko, Samuel Tkačik a Richard Potočňák cenu „Inovujme.sk“, ktorá bola určená iba jednej – najinovatívnejšej CF veľtrhu.

  Spomedzi 50-tich CF zástupcov projektu inovujme.sk najviac zaujal nápad práve našich žiakov, ktorí sa prezentovali výskumom, vývojom a distribúciou inteligentných kontaktných šošoviek.

 • Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave vyhlásila k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2017 6. ročník celoslovenského projektu pre stredné školy

  Záložka do knihy spája slovenské školy:

  Literárne osobnosti môjho kraja

  Cieľom celoslovenského projektu bolo nadviazanie kontaktov medzi slovenskými strednými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vyrobia ľubovoľnou technikou.

  Naša škola sa do projektu prihlásila. Bola nám pridelená partnerská škola – Stredná odborná škola gastronómie a služieb v Šuranoch. Do konca októbra sme si vymenili záložky vyrobené žiakmi obidvoch škôl.

 • V dňoch 9. - 14. 10. 2017 sa žiaci štud.odboru MRCR zúčastnili odbornej učebnej praxe v oblasti Pieninskeho národného parku, v Červenom Kláštore. Vyskúšali si obsluhu v reštaurácii Pltník, marketingový prieskum v danej lokalite, plavili sa na pltiach a vystúpili do korún stromov. Spoznali lepšie sami seba aj triedu. Stretli sa s úžasnými ľuďmi: pánom Hrivkom, majiteľom penziónu Pltník, pánom Vnenčákom, vodičom autobusu a majiteľom zariadenia v Jezersku, pracovníkmi a na chvíľu kolegami v reštaurácii Pltník, pani Regecovou, majiteľkou penziónu Pod Tromi korunami, pánom Šmídom, marketingovým manažérom kúpeľov Smerdžonka. Ale oveľa viac si môžete prečítať v texte, ktorý napísal Viliam Marton.

 • Dňa 6. a 7. novembra 2017 sa 38 našich žiakov zúčastnilo informatickej súťaže I-bobor 2017/2018.

  Juniori - 6. novembra 2017

  V kategórii Juniori súťažilo 7 775 súťažiacich. Plný počet bodov dosiahli 2, úspešných riešiteľov je 738 (9,5%). Priemer získaných bodov je 33,59 (z 80); medián je 33,37.

  V kategórii „Junior“ sa zúčastnilo 27 našich žiakov z 1. a 2. ročníkov.

  1. Michal Ramazetter (II.D) – 46,69

  2. Samuel Cippl (I.C) - 45,36

  3. Laura Pavúková (II.D) – 44,03

  Seniori - 7. novembra 2017

 • Dňa 18.10.2017 sme na našej škole privítali zástupcov spoločnosti OVB, Allfinanz Slovensko a.s. : pani Mgr. Ivanu Servanskú a pána Miroslava Cuninku . Cieľom ich návštevy bolo školenie a vzdelávanie vo finančníctve. Vzdelávanie prebiehalo hravou formou - prostredníctvom finančnej hry Finančná sloboda. Táto hra si získala sympatie u žiakov. O svoj zážitok z hry sa s vami podelí Marek Tančák, žiak III.C triedy.

  Ing. Kočárová Jana

  Článok: Dňa 18.10.2017 sa naša trieda zúčastnila školenia vo finančnej hre nazvanej "Finančná Sloboda", ktorú pre nás pripravila spoločnosť OVB Allinanz Slovensko a.s.

 • 27. 10. 2017

  Dňa 24.10.2017 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí. Boli prezentované odbory: manažment regionálneho cestovného ruchu, škola podnikania, ekonomické lýceum, dizajn interiéru, odevný dizajn, styling a marketing. Priestory školy boli prispôsobené tomuto dňu zaujímavou dekoráciou a výzdobou (viď foto). Žiaci, ktorí neboli zapojení do dňa otvorených dverí mali inovatívne vyučovanie. Našu školu navštívili v hojnom počte deti celého prešovského kraja. Budúcim prvákom boli podrobne podané informácie o jednotlivých odboroch. Naši žiaci im podrobne porozprávali o odbornej praxi, ktorú každoročne absolvujú v zahraničí, napríklad na Cypre, Grécku, v Taliansku, Bulharsku, Poľsku, ale aj v prešovských firmách. Tým poukázali na dôležitosť prepojenia teórie s praxou. Spätnú väzbu sme dostali od návštevníkov v dotazníku. Ohlas bol pozitívny.

Počet návštev: 6246214

Novinky

Partneri