Domov Štúdium Služby Mapa Kontakt Facebook Fotoalbum 2% dane Prihlásenie
Navigácia

Módna línia mladých 2017

 

Módna línia mladých je podujatie nadväzujúce na tradíciu súťaží stredných škôl pod názvom Mladý módny tvorca.  12. ročník tohto podujatia sa  konal 31. marca 2017 v priestoroch Čierneho orla – PKO v Prešove.

Organizátor – Stredná odborná škola podnikania pod záštitou Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR, Prešovského samosprávneho kraja a Okresného úradu odboru školstva v Prešove, chcela prostredníctvom súťaže podporiť stretnutie mladých módnych návrhárov stredoeurópskeho regiónu. Do 12. ročníka Módnej línie mladých bolo prihlásených 11 škôl zo Slovenska, 3 školy z Čiech, 2 školy z Ukrajiny a jedna škola z Poľska. Počas súťaže bolo predvedených 565 modelov v 135 vystúpeniach. Medzinárodná účasť zvyšila súťažnú, odbornú aj organizačnú úroveň. Celkovo súťažnej módnej prehliadky sa zúčastnilo  viac ako 300 účastníkov – žiakov a pedagógov.

Študenti stredných škôl sa zapojili do súťaže v ôsmych kategóriách: voľná tvorba, scénická a historická odevná tvorba, bielizeň a plavky, športové odevy, zvrchníky (plášte, kožuch, bundy, odevy z usní), módne doplnky, vychádzkové odevy a spoločenské šaty. V rámci súťaže boli všetky modely a kolekcie hodnotené odbornou komisiou v zložení: Mgr. Art. Ghillány Ľudmila, Mgr. Art. Vanko Vladimír, doc. Branislav Jelenčík ArtD., Ing. Holubová Lenka, Izabela Komjati, Jaroslava Wurll Kocanová,, Zuzana Haková.

Ocenenia odbornou komisiou boli odovzdané bezprostredne po ukončení súťaže. Okrem prvých troch miest v každej kategórii boli udelené aj mimoriadne ocenenia – "MÓDNA LÍNIA MLADÝCH" a "MLADÝ DIZAJNÉR ROKA" , taktiež aj cena PSK a cena primátorky mesta Prešov.

Výsledková_listina_MLM_2017

/Fotogaléria/

Evidenčny_list_modelu_2017.doc

 

Návratka_na_stravu__ubytovanie_2017.doc

 

Propozicie_súťaže_MLM_SJ.doc

 

Zaväzná_prihláška_2017.doc

 

Zoznam_účastníkov_MLM_2017.doc

 

 

Módna línia mladých 2016

 

„Módna línia mladých“ je podujatie nadväzujúce na tradíciu súťaží stredných odborných škôl pod názvom „Mladý módny tvorca“.  Jej 11. ročník sa uskutočnil 15. apríla 2016 v priestoroch Čierneho orla / PKO v Prešove.

Organizátorom tejto súťaže bola naša škola SOŠ podnikania pod záštitou Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR, ďalej Prešovského samosprávneho kraja a Okresného úradu odboru školstva v Prešove. Prostredníctvom celoslovenskej súťaže s medzinárodnou účasťou sme podporili stretnutie mladých módnych návrhárov stredoeurópskeho regiónu.  11. ročníka Módnej línie mladých sa zúčastnilo 12 škôl zo Slovenska, 3 školy z Čiech, dve školy z Ukrajiny a jedna škola z Poľska. Počas súťaže bolo predvedených 500 modelov v 120 vystúpeniach. Medzinárodná účasť zvýšila súťažnú, odbornú aj organizačnú úroveň. Celkovo súťažnej módnej prehliadky sa zúčastnilo  viac ako 300 účastníkov – žiakov a pedagógov.

Študenti stredných škôl súťažili v ôsmych kategóriách: voľná tvorba, scénická a historická odevná tvorba, bielizeň a plavky, športové odevy, zvrchníky (plášte, kožuch, bundy, odevy z usní), módne doplnky, vychádzkové odevy a spoločenské odevy.

V rámci súťaže boli všetky modely a kolekcie hodnotené odbornou komisiou v zložení: Ing. Lenka Holubová /PSK/, doc. Branislav Jelenčík ArtD., Katarína Halasová, Izabela Komjati, Mgr. art. Oliver Filan a Akad. mal. Anna Hausová. 

Zostrih z MLM: https://www.youtube.com/

Výsledková_listina_MLM_2016

/presov.korzar.sme.sk/módna-línia-mladých/

 

/www.teraz.sk/regiony/súťaž-módna-línia-mladých/

 

 

 

Evidenčný_list_modelu_2016

 

Návratka_na_stravu_a _ubytovanie_2016

 

Záväzná_prihlaška_2016

 

Zoznam_účastníkov_MLM_2016

 

Propozície_súťaže_MLM_SJ_2016

 

 

 

Módna línia mladých 2015

 

Módna línia mladých 2015 - výsledková listina

 
Výsledková listina
Kategória: 1.VOĽNÁ TVORBA
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná odborná škola podnikania, Trenčín Lavinia kolektív modelovej dielne
2. Stredná umelecká škola Trenčín Japonské skladačky Barbara Bartková, Simona Hybská, Erika Jurášová, Petra Majerská, Monika Panáčková, Beáta Reiterová, Kristína Suchá, Mária Želiarová, Kristína Vetráková, Klaudia Stráňavová, Kristína Belejová
3. Stredná umelecká škola Trenčín Egon Katarína Šupáková
       
Kategória: 2. SCÉNICKÁ A HISTORICKÁ ODEVNÁ TVORBA
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva, Bratislava Jules Verne kolektív 4. ročníka
2. Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva, Bratislava Steampunk kolektív 4. ročníka
3. Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň To be or not to be... Dagmar Dolíhalová
       
Kategória: 3. BIELIZEŇ A PLAVKY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná umelecká škola Ladislava Bielika, Levice Slnečný kúpeľ Svetlana Skladaná
2. Stredná umelecká škola, Trenčín Plaváreň Veronika Michaličková, Kristína Surmiková, Katarína Lukáčinová, Andrej Jakubec, Ivana Pekárová, Katarína Vernhardtová
3. Stredná umelecká škola, Trenčín Sweet dreams kolektív 2. O/S triedy
3. Stredná umelecká škola, Trenčín Malá morská víla Beáta Reiterová
       
Kategória: 4. ŠPORTOVÉ ODEVY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň Sportu zdar! Nikola Schejbalová
2. Stredná umelecká škola Trenčín Kesh and peony Adriana Komárová, Natália Drevenáková
3. SOŠ obchodu a služieb Michalovce In the stadion Petra Natafalušiová
       
Kategória: 5. ZVRCHNÍKY (PLÁŠTE, KOŽUCHY,...)
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná umelecká škola Ladislava Bielika, Levice Kovový folk Barbora Baloghová, Alexandra Lendelová, Petra Morvayová, Martina Nogová, Anna Šándorová
2. Stredná umelecká škola Trenčín Nová vlna  Simona Hybská, Žofia Marcineková, Nikola Miklošová, Petra Majerská, Ivana Janigová, Sofia Tureková,  Lenka Mokrišová, Erika Jurášová
3. Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí n/Orlicí Nun et religio Tereza Čermáková
       
Kategória: 6. MÓDNE DOPLNKY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná odborná škola, Vranov nad Topľou Grey accent Petrana Dubinová
2. Stredná umelecká škola, Trenčín Čepčenie Kristína Bánovská, Nikola Gregorovičová, Tatiana Dvořáková, Dominika Kašová, Tereza Kudláčová, Boris Kráľ, Lucia Kvašňovská,  Petra Polačiková, 
3. Stredná odborná škola podnikania, Prešov Nesiem si svoj sen Karmen Bujňáková
       
Kategória: 7. VYCHÁDZKOVÉ ODEVY
       
1. Stredná umelecká škola, Trenčín Kiss, kiss ... bang, bang Ivana Klementová
2. Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí n/Orlicí Olives Vertes Petra Nováková
3. Stredná umelecká škola, Trenčín Texture of rose - textúra ruže Boris Kráľ
       
Kategória: 8. SPOLOČENSKÉ ODEVY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná umelecká škola, Trenčín La vie en rose Adriana Šatková
2. Stredná umelecká škola, Trenčín Origami 07 Rebecca Zachar
3. Stredná odborná škola podnikania, Prešov Iron Barbora Hrdlovičová, Michaela Desiatniková, Klaudia Šnírerová
       
       
Mimoriadne ocenenia    
       
    Meno a priezvisko Škola
  Módna línia mladých 2015 Nikola Jurašková SOŠ obchodu a služieb Michalovce
  Mladý dizajnér roka Jana Gangurdžová Súkromná stredná odborná škola, Kežmarok
       
  Cena vedúceho odboru školstva PSK Andrea Horváthová Súkromná stredná odborná škola, Kežmarok
  Cena primátorky mesta Prešova Lucie Korcová Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň
  Mimoriadna cena organizátora Mikulin Nadia, Slava Olesia, Slava Oksana Mukačevská štátna univerzita
       
       

 

Módna línia mladých 2015 - dokumentácia pre súťažiacich

Evidenčný_list_modelu_2015

Návratka_na_stravu_a_ubytovanie_2015

Propozície_súťaže_MLM_2015

Zaväzná_prihláška_2015

Zoznam_účastníkov_MLM_2015

Všetky informácie spojené s organizáciou súťaže Vám podá:

Mgr. Iveta Ligdayová  č. t.:  +42151/7733413, ligdayova@gmail.com

 

Módna línia mladých 2014  
  Výsledková listina      
Kategória: 1.VOĽNÁ TVORBA  
P.č. Škola Názov kolekcie Autor  
1. Technological College of National University "Lviv Polytechnic", Ľvov, Ukrajina "babika Motanka" Kolyano Vitaliy,  Overko Nadia  
2. Stredná odborná škola podnikania, Trenčín Sbocciare (sbočáre) kolektív modelovej dielne  
3. Stredná umelecká škola Trenčín Trans Michal Šumichrast  
3. Stredná odborná škola Gemerská, Košice Tradície odevný dizajn IV. H  
         
Kategória: 2. SCÉNICKÁ A HISTORICKÁ ODEVNÁ TVORBA  
P.č. Škola Názov kolekcie Autor  
1. Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň Hejkal Andrea Pavlovičová  
2. Stredná umelecká škola, Trenčín H.Y.B.R.I.D. Petra Barcíková, Dominika Kozáková, Diana Piešťanská, Denisa Rekemová, Andrea Zigová  
3. Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva, Bratislava Mytológia kolektív žiakov 3. ročníka  
         
Kategória: 3. BIELIZEŇ A PLAVKY  
P.č. Škola Názov kolekcie Autor  
1.        
2.        
3. Stredná umelecká škola, Trenčín Zmluva s diablom Ivana Siváčková  
         
Kategória: 4. ŠPORTOVÉ ODEVY  
P.č. Škola Názov kolekcie Autor  
1.        
2.        
3.        
         
Kategória: 5. ZVRCHNÍKY (PLÁŠTE, KOŽUCHY,...)  
P.č. Škola Názov kolekcie Autor  
1. Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí n/Orlicí Dot Lucie Paslerová  
2. Stredná odborná škola, Košice Creative Patrícia Krišková  
3. Stredná odborná škola podnikania, Prešov V tieni Napoleona Mária Simona Novotná  
         
Kategória: 6. MÓDNE DOPLNKY  
P.č. Škola Názov kolekcie Autor  
1. Stredná odborná škola podnikania, Prešov Kravata ako šperk Simona Tokárová  
2. Stredná umelecká škola, Trenčín Modro-biele dáždniky Lucia Beňadiková, Natália Kupcová, Zdenka Pokrivčáková, Dominika Tekulová, Adriana Polakovičová  
3. Stredná umelecká škola scénického výtvarníctva, Bratislava Orange kolektív žiakov 3. ročníka  
         
         
Kategória: 7. VYCHÁDZKOVÉ ODEVY  
P.č. Škola Názov kolekcie Autor  
1. Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí n/Orlicí London Kristýna Černá   
1. Stredná umelecká škola, Trenčín Mestská kultúra Eduard Ganoczy  
2. Súkromná stredná odborná škola, Kežmarok Fashion umbrella geometria kolektív 3. D  
3. Stredná umelecká škola, Trenčín Slovenská vychádzka kolektív 2. O/S  
3. Stredná odborná škola Vranov nad Topľou Have a nice day! Petrana Dubinová, Jana Kolářová  
         
Kategória: 8. SPOLOČENSKÉ ODEVY  
P.č. Škola Názov kolekcie Autor  
1. Stredná odborná škola, Vranov Dolce vita Soňa Sabolová a kolektív  
1. Stredná odborná škola podnikania, Trenčín Suave kolektív modelovej dielne  
2. Stredná odborná škola podnikania, Prešov Mirror dreams Michaela Desiatniková  
2. Stredná umelecká škola, Trenčín Rajská záhrada kolektív 3. O/S  
3. Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí n/Orlicí Červánky v očekávání Marie Štrychová  
         
         
Mimoriadne ocenenia      
         
    Priezvisko a meno Škola  
  Módna línia mladých 2014 Eduard Ganoczy Stredná umelecká škola, Trenčín  
  Mladý módny dizajnér roka Petra Barcíková, Dominika Kozáková, Diana Piešťanská, Denisa Rekemová, Andrea Zigová Stredná umelecká škola, Trenčín  
         
         
  Cena primátora mesta Prešov      
  Cena predsedu PSK Lucia Krosnerová a model. Dielňa 2. PM Stredná priemyselná škola Svidník  
  Cena člena poroty Dr. Bartka - univerzitného učiteľa Simona Tokárová Stredná odborná škola podnikania, Prešov  
  Cena SOPK Triza ndunge, Flora madango, Ann Induswe, Brenda Mbai a kolektív Mwaghogho Secondary School, Keňská republika (prímorský štát vo východnej Afrike pri brehoch Indického oceánu)  
         

/Fotogaléria/

 

Módna línia mladých 2013

Výsledková listina

 
Kategória: 1.VOĽNÁ TVORBA
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná umelecká škola Trenčín Biely minimalizmus Zachac Rebeka, Daxnerová Erika, Hanicová Mária, Tureková Sofia, Nikol Hanáková, Ivana Klamentová, Jenifer Al Araibi
2. Stredná priemyselná škola Svidník Farebný kaleidoskop Ján Pan
3. Mukačevská štátna univerzita Ovečka nemôže spať Trač Oxana
       
Kategória: 2. SCÉNICKÁ A HISTORICKÁ ODEVNÁ TVORBA
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. SOŠ podnikania Prešov Panta Rhei Bianka Hudáková
2. SUŠ scénického výtvarníctva, Bratislava Landsknechti kolektív žiakov 3. ročníka
2. Stredná priemyselná škola Svidník Muzikálové rock-kovanie Lucia Krosnerová
3. Str.umel.škola scénického výtvarníctva, Bratislava Antonio Salieri Paula Džamková
       
Kategória: 3. BIELIZEŇ A PLAVKY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1.      
2.      
3.      
       
Kategória: 4. ŠPORTOVÉ ODEVY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná odborná škola Vranov Crazy relax Martina Pekarčíková
2.      
3.      
       
Kategória: 5. ZVRCHNÍKY (PLÁŠTE, KOŽUCHY,...)
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná priemyselná škola Svidník V kabátovom looku Michal Milý
1. Stredná umelecká škola Trenčín Sivá ofenzíva Eduard Ganoczy, Adriana Šatková, Mária Hanicová, Natália Dudáčová
3.      
       
Kategória: 6. MÓDNE DOPLNKY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná umelecká škola, Trenčín Animal Dušan Prekop, Kristína Figurová, Alexandra Porubčanová, Lucia Devetáková, Natália Václavová
2. Stredná odborná škola, Košice Tiene Dávid Bolcsó
3. Stredná umelecká škola, Levice Jesenná láska Simona Nemesová
       
       
Kategória: 7. VYCHÁDZKOVÉ ODEVY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. SOŠ podnikania Prešov Asymetria v prírode Veronika Varcholová
2. Stredná odborná škola Gemerská, Košice Richelieu Patrícia Krišková
3. Mukačevská štátna univerzita Bez pravidiel Petrenko Miroslava
       
Kategória: 8. SPOLOČENSKÉ ODEVY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná umelecná škola, Trenčín Iné čierne Katarína Šupáková
2. Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí n/Orlicí Esperanto František Macháček
3. SOŠ podnikania, Trenčín Azulino kolektív modelovej dielne
3. Súkromná stredná odborná škola, Kežmarok Na vlnách harmónie kolektív 2.D triedy
       
       
Mimoriadne ocenenia    
       
    Priezvisko a meno Škola
  Módna línia mladých 2013 Zachac Rebecca, Daxnerová Erika, Hanicová Mária, Tureková Sofia, Nikol Hanáková, Ivana Klementová, Jennifer Al-Araibi Stredná umelecká škola Trenčín
  Mladý módny dizajnér roka Eduard Ganoczy, Adriana Šatková, Mária Hanicová, Natália Dudáčová Stredná umelecká škola Trenčín
       
       
  Cena primátora mesta Prešov Dominika Tóthová Stredná umelecká škola Ladislava Bielika, Levice
  Cena predsedu PSK Bianka Hudáková SOŠ podnikania Prešov
  Mimoriadna cena poisťovne UNION  Michal Milý Stredná priemyselná škola Svidník
  Mimoriadna cena PC profi interaktívna škola Prešov kolektív žiakov 2. ročníka Str. umel. škola scénického výtvarníctva Bratislava
 
Mimoriadna cena Šarišskej galérie Prešov
Maľuk Kristina Užhorodská vyššia odborná škola, Ukrajina, mesto Užhorod.
       

 

 

/Televízny záznam č.1/

/Televízny záznam č. 2/

 /Televízny záznam č. 3/

/Televízny záznam č. 4/

/Výsledková listina MLM2013/

/Fotogaléria č. 1/   /Fotogaléria č. 2/   /Fotogaléria č.3/

Diplom_1       Diplom_2

 

 

Módna línia mladých 2012
Výsledková listina
       
Kategória: 1.VOĽNÁ TVORBA
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná umelecká škola Trenčín Knihy z peny Zuzana Zajacová
2. SOŠ obchodu a služieb Michalovce Psychedelik Katarína Balogová, Darina Ondová
3. SOŠ podnikania, Trenčín Sancha Kolektív modelovej tvorby 2. ročníka
       
Kategória: 2. SCÉNICKÁ A HISTORICKÁ ODEVNÁ TVORBA
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Str.umel.škola scénického výtvarníctva, Bratislava Gotická kráska Kolektív žiakov 2. ročníka
2. Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí n/Orlicí Horovo oko Kristýna Černá
3. Škola úžitkového výtvarníctva, Ružomberok K.J.Erben: Zlatý kolovrat, zo zbierky Kytica, Postavy: Dorka, nevlastná sestra, macocha Alžbeta Vakulová, Júlia Jurinová, Mária Furielová
       
Kategória: 3. BIELIZEŇ A PLAVKY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí n/Orlicí Cold summer Iva Bártová
2. Stredná odborná škola, Vranov Plážové kočky Mária Kachmanová
3. SOŠ podnikania Prešov Ženský zákon Viera Kulomberová
       
Kategória: 4. ŠPORTOVÉ ODEVY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná odborná škola, Vranov Fit for fun Patrícia Kovalíková
2. Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň La cheval Tereza Marytová
3. Stredná odborná škola, Košice Ilúzia Martina Beľušová
       
Kategória: 5. ZVRCHNÍKY (PLÁŠTE, KOŽUCHY,...)
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Střední škola uměleckoprůmyslová Ústí n/Orlicí Plumes de faux Lucie Filipová
2. SOŠ podnikania , Prešov Tajuplná elegancia za súmraku Marek Tučok
3. Stredná odborná škola, Vranov Merino extrém Mária Fedorová
       
Kategória: 6. MÓDNE DOPLNKY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná odborná škola Vranov Nuno colours Zuzana Demčáková, Anna Durkošová
2. Stredná umelecká škola, Trenčín Textilná architektúra B.Hlavičková, E. Daxnerová, M.Micheleová, Z.Zajacová, V.Vavrová, M.Mrlláková, V.Trusková
3. Stredná odborná škola, Košice Blackout Csenge Rácz
       
       
Kategória: 7. VYCHÁDZKOVÉ ODEVY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
1. Stredná odborná škola, Košice Second skin Dominika Bokšaiová
2. SOŠ podnikania, Trenčín Aquilino kolektív modelovej tvorby 1. a 2. ročníka
3. Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň buT Tone Daniela Bílková
       
Kategória: 8. SPOLOČENSKÉ ODEVY
       
P.č. Škola Názov kolekcie Autor
2. SOŠ obchodu a služieb Michalovce Butterfly Lucia Bančejová, Štefánia Okaľová
3. SOŠ podnikania, Trenčín Toucher kolektív modelovej tvorby 1. a 2. ročníka
3. Stredná odborná škola, Vranov Darčekové balenie Dominika Smetanová
       
       
Mimoriadne ocenenia    
       
    Priezvisko a meno Škola
  Módna línia mladých 2012 Zuzana Zajacová Stredná umelecká škola Trenčín
  Mladý módny dizajnér roka Lucia Krosnerová a modelová dielňa 4. BE Stredná priemyselná škola, Svidník
       
  Mimoriadna cena organizátora   Str. umel. škola scénického výtvarníctva, Bratislava
  Cena primátora mesta Prešov Barbora Kapráňová Str. umel. škola scénického výtvarníctva, Bratislava
  Cena predsedu PSK kolektív 4. O a 2. O/S triedy Stredná umelecká škola, Trenčín
  Mimoriadna cena poisťovne UNION  Natália Janeková a kolektív žiakov 2. ročníka Str.umel.škola scénického výtvarníctva, Bratislava
  Mimoriadna cena generálnej konzulky konzulátu Ukrajiny Mária Fedorová Stredná odborná škola, Vranov
       

Link na správu z MLM 2012:

http://www.presov24.sk/clanky?extend.131494_Molo-ovladli-mlade-navrharky

 

 

Propozície súťaže MLM 2012

I. Miesto a dátum konania

Siedmy  ročník  súťaže  sa uskutoční dňa 13.apríla 2012 v Parku  kultúry  a oddychu v Prešove  /Čierny Orol/.

 

II. Cieľ súťaže

Prezentácia tvorby mladých módnych tvorcov – študentov stredných škôl, ktorá  má podporiť rozvoj ich kreatívneho myslenia a zručnosti pri vyhotovení modelov. Cieľom súťaže s medzinárodnou účasťou je stretnutie najlepších módnych tvorcov stredných škôl nielen zo Slovenska, ale aj z krajín Európskej únie ( Českej republiky, Poľskej republiky, Maďarskej republiky a iných krajín ). Možnosť súťaže mladých ľudí s medzinárodnou účasťou zvýši predpoklad vysokej súťažnej, odbornej a organizačnej úrovni.

 

III. Kategórie

1.Voľná tvorba

2.Scénická a historická odevná tvorba

3.Bielizeň a plavky

4.Športové odevy

5.Zvrchníky /plášte, kožuchy, bundy, odevy z  usní/

6.Módne doplnky

7.Vychádzkové odevy

8.Spoločenské odevy

 

IV. Podmienky súťaže

Do   súťaže   je  platne  prihlásený  model  alebo  kolekcia,  ktoré  sú prihlásené na predpísanom tlačive a zaslané na adresu:

Stredná odborná škola podnikania, Masarykova 24, 081 79  Prešov, Slovenská republika, fax: +421517583071, 

mail: sospmaspo@nextra.sk najneskôr do 20. januára 2012.  

Informácie  o  súťaži  budú  zverejnené  aj   na   internetovej stránke školy: www.sospodnikania.sk.

 

1. Každý model, resp. kolekcia musí   mať vyplnený platný evidenčný list.

2. Registračný   poplatok   za   prihlásenú  školu  v  hodnote  20 €  uhradí   zúčastnená škola   v hotovosti  pred poradou zástupcov súťažiacich škôl dňa 12. apríla 2012 o 17,00 hod.  

3. Časový limit vystúpenia: kolekcia modelov maximálne 2 minúty,  sólový model 1 minúta /limitované časy sú vrátane nástupu a odchodu; limity je nutné dodržať/.

4. Hudobný doprovod – školy musia modely resp. kolekcie predvádzať so svojou CD nahrávkou s  označením /škola, kategória, názov modelu  alebo  kolekcie/ pre každý model/kolekciu samostatné CD.

 

V. Hodnotenie

1. Všetky    modely  a  kolekcie   budú  hodnotené  odbornou  porotou,  ktorá     bude  menovaná organizátormi súťaže.

2. Porota má právo udeliť, ale aj neudeliť I.–III. miesto vo všetkých kategóriách a udeliť  mimoriadne ocenenie  „MÓDNA LÍNIA MLADÝCH“  a  „MLADÝ DIZAJNÉR ROKA“.

3. Ocenenia budú odovzdané  bezprostredne po ukončení súťaže v rámci galaprogramu.

4. Kritériá hodnotenia: - celkový dojem a estetická úroveň, kreativita návrhu, výber odevného materiálu, funkčnosť modelu.

 

VI. Práva a povinnosti prihlasovateľa

1. Prihlasovateľ prihlasuje model/kolekciu na predpísanom tlačive v   stanovenom termíne  a zaväzuje sa uhradiť príslušnú sumu registračných poplatkov.

2. Všetky   náklady   spojené  s prípravou  modelu/kolekcie ako aj náklady vzniknuté počas súťaže (registračný poplatok, cestovné, strava) si hradí prihlasovateľ sám.

3. Prihlasovateľ dodrží usmernenia organizátora a bude využívať len pridelený priestor pre súťaž.

4. V prípade nedodržania týchto podmienok uhradí prihlasovateľ všetky náklady spojené so vzniknutou škodou.

 

VII. Práva a povinnosti organizátora

1. Organizátor zabezpečí objektívne a odborné   hodnotenie   prihlásených   modelov a kolekcií prostredníctvom odbornej poroty.

2. Organizátor zabezpečí predvádzacie priestory /mólo, šatne/ a technické požiadavky  /ozvučenie, osvetlenie/.

3. Organizátor nezodpovedá prihlasovateľovi za stratu, zničenie alebo akékoľvek poškodenie modelov, bez ohľadu na to, či škoda vznikla pred, počas alebo po súťaži. Každému prihlasovateľovi sa odporúča poistiť modely proti následkom zodpovednosti za škody vyplývajúce z účasti na súťaži.

4. Organizátor zabezpečí strážnu službu pri vstupe do objektu budovy PKO.

5. Organizátor zabezpečí obed vo forme balíčka v priestoroch PKO.

 

VIII. Záverečné hodnotenie

1. Hodnotené   budú   len   tie   modely  a  kolekcie, u  ktorých  bol   dodržaný   termín prihlásenia a dodržané ustanovenia uvedené propozíciách súťaže.

2. Podaním prihlášky prihlasovateľ vyjadruje svoj súhlas s propozíciami tejto  súťaže.

3. Všetky informácie spojené s organizáciou súťaže Vám podá:     Mgr. Iveta Ligdayová  č. t.:  +42151/7733413, ligdayova@gmail.com

4. Pracovná porada zástupcov súťažiacich škôl k súťaži (zaplatenie poplatkov, odovzdanie CD nahrávky atď.) sa uskutoční 12. apríla 2012 (štvrtok) o 18,00  hod. v kongresovej miestnosti na 1. poschodí  SOŠP.

5. Prezentácia súťažiacich bude  13. apríla 2012 od 7.00 do 8.30 hod.  v priestoroch PKO /Čierny orol/.

 

                                                                                        Ing. Stanislav KUCHTA   

                                                                                              riaditeľ súťaže

 

Propozicie_sutaze_MLM_SJ.doc

Zavazna_prihlaska_2012.doc

Zoznam_ucastnikov_MLM_2012.doc

Evidencny_list_modelu_2012.doc

Navratka_na_stravu__ubytovanie_2012.doc