• FINANČNÉ DNI

     • V dňoch 18. septembra 2023 až 21. septembra 2023 škola v spolupráci s externými lektormi spoločnosti PARTNERS GROUP SK (www.partnersgroup.sk), ktorá je zameraná na poskytovanie privátnych finančných služieb, realizoval „Finančné dni“, určené pre žiakov tried 3. ročníka. O čom tieto semináre boli?

      „Boli zamerané na finančnú gramotnosť. Naučili nás, ako hospodáriť s peniazmi, ako si vytvoriť pasívny príjem a taktiež, ako robiť rozhodnutia do budúcnosti, aby sme mohli byť finančne nezávislí. Zástupcovia spoločnosti PARTNERS GROUP SK nám ponúkli príležitosť vzdelávať sa na túto tému viac tým, že nám predstavili ich firmu a ich ďalšie semináre, ktorých máme príležitosť zúčastniť sa.“

      Eva Bauerová a Daniela Lukáčová, III. D

     • Barmanský kurz

     • Aj tento rok sme na našej škole zrealizovali barmanský kurz a 13 žiakov získalo certifikát barmana.

      V týždni od 13.2. do 20.2.2023 naši študenti  absolvovali najprv teoretickú prípravu a neskôr aj praktické ukážky prípravy a ochutnávky drinkov. Pokračovali  samotným miešaním nápojov a úspešne ukončili barmanský kurz záverečnými skúškami.

      Tradične ich viedol  licencovaný lektor SkBA  - Ján Majoroš,  s ktorým spolupracujeme už  17 rokov. Organizačne kurz zabezpečil  Ing. Popík, MBA.

      Žiaci si pochvaľovali prístup barmana - lektora, ako aj samotné skúsenosti, získané počas  kurzu.

      Kurz mi dal možnosť zdokonaľovať sa v úžasom kolektíve ľudí a otvoril mi oči do tohto barmanského sveta. Bola to zo začiatku chaotická činnosť, no po čase sa dalo vždy vymyslieť niečo nové a ešte o niečo lepšie. Namiešali sme mnoho chutných drinkov a s pozitívnym a profesionálnym prístupom lektora sa nám pracovalo omnoho lepšie.  D. M. (I. B)

      Kurz hodnotíme len a len pozitívne, veľa sme sa naučili o veciach, ktoré nás bavia a zaujímajú a navyše sme spoznali skvelých ľudí. Nakoľko nás barmanstvo baví a pán Majoroš nás svojím skvelým prístupom presvedčil, že máme ísť ďalej, rozhodli sme sa podstúpiť aj druhý stupeň barmanského kurzu. Bola to skvelá skúsenosť a do budúcna ju vrelo odporúčame aj ďalším žiakom. S. P. a A. S. (III. A)

      Všetkým účastníkom kurzu srdečne blahoželáme a tešíme sa opäť na najbližšie stretnutie s novými záujemcami o rok na barmanskom kurze.

      Ing. J. Kočárová

     • Manažment regionálneho cestovného ruchu – naša prax nás pripravuje do sveta práce

     • Koncom minulého školského roka - v týždni od 22. do 26. mája, žiaci I.D triedy, odbor manažment regionálneho cestovného ruchu, absolvovali súvislú odbornú prax formou exkurzií.

      Každý deň mali možnosť získať množstvo praktických zaujímavostí, ktoré sa im zídu v práci, či ďalšom štúdiu. Prehĺbili si svoje vedomosti hlavne z predmetu Technológia služieb cestovného ruchu, mali možnosť vyskúšať si sprievodcovanie v autobuse, či v cieľovom mieste, riešili plánovanie, organizovanie – základné funkcie manažéra. Nechýbala geografia cestovného ruchu  a marketing.

      Prvý deň navštívili mesto Košice, kde obdivovali architektúru jednotlivých budov, porovnávali jednotlivé umelecké štýly, prehĺbili si svoje vedomosti z predmetu Dejiny kultúry. Navštívili Regionálny informačný bod, kde sa dozvedeli viac o fungovaní manažmentu regionálneho cestovného ruchu a produktov regiónu, ale aj o fungovaní takéhoto centra. Zúčastnili sa exkurzie v kongresovom hoteli Yasmin, oboznámili sa s prevádzkou hotela, službami. Dozvedeli sa viac o segmente hotela a marketingových aktivitách hotela.

      Ďalší deň pokračovali návštevou Jasova – Jasovskej jaskyne (jedna z jaskýň Slovenského krasu - pamiatka UNESCO) a barokového komplexu – kostola a kláštora v Jasove. Cestou autobusom fandili našim hokejistom a zažili atmosféru pravého zájazdu. Absolvovali exkurziu letiska Košice, prehĺbili si vedomosti z dopravných služieb.

      V tretí deň praxe navštívili unikát Slovenska - Opálové bane na Dubníku, kde sa dozvedeli viac o histórii ťažby opálu na Slovensku a jeho hodnote a výskyte v zahraničí. Prechádzali Slanským pohorím a mali možnosť dozvedieť sa viac aj o rekreačnej oblasti Sigord  a miestnom význame strediska.

      Predposledný deň praxe absolvovali exkurziu zariadenia Plaza Beach Resort na Solivare, kde im manažérka vysvetlila fungovanie celého objektu, previedla prevádzkami, oboznámila s pracovnými pozíciami a zároveň aj ponúkla možnosti brigády v jednotlivých prevádzkach. Predtým si žiaci vyskúšali sprievodcovanie v banskej lokalite Solivar, na ktoré sa pripravovali počas hodín v škole.

      V záverečný deň si žiaci zahrali poznávaciu hru o meste Prešov, zisťovali zaujímavé informácie o meste a o jeho pamiatkach. Aj takto netradične sa dá učiť a spoznávať.

      Budúci týždeň žiakov čaká nová úloha, opäť sa zúčastnia odbornej praxe, tentokrát v iných strediskách a už ako druháci.

      Veríme, že nadšenie, ktoré im odovzdávame v súvislosti s ich krásnym odborom, v nich zanechá stopu a v budúcnosti prinesie aj ovocie.

       

      Ing. Jana Kočárová, Ing. Anna Oršuľáková, za žiakov I.D triedy pripravil podklady k správe  Adam Vajko a Sofia Žigová

     • Plenárna schôdza – triedne aktívy

     • Vážení rodičia,

      vedenie Spojenej školy, Masarykova 24, Prešov Vám oznamuje, že dňa 28.09.2023 o 16.00hod. sa uskutoční plenárna schôdza spojená s voľbami do Rady školy za zástupcov rodičov. Po plenárnej schôdze budú prebiehať triedne aktívy v kmeňových učebniach.

      V prípade Vášho záujmu kandidovať do Rady školy zástupcov rodičov, ako aj zástupcov žiakov, kontaktujte nás na mail, kde je potrebné zaslať žiadosť o zaradení na kandidátnu listinu. Termín podania žiadosti je do 28.09.2023 do 16.00hod.

      Mailový kontakt pre podanie žiadosti je: volby@sospodnikania.sk 

      https://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/udaje/uradna-tabula/volby-clenov-rada-skoly/

      Výzva_na_voľby_členov_Rady_školy

      Poslanie_a_hlavné_úlohy_Rady_školy

     • Cvičenie na ochranu života a zdravia

     • Školské lavice vymenili za prírodu v Kolmanovej záhrade. 

      Dňa 12. a 13. septembra 2023 sa žiaci prvého a druhého ročníka zúčastnili Cvičenia na ochranu života a zdravia.

      Zaujímavé vedomosti získali na štyroch stanovištiach: zdravoveda, topografia, civilná ochrana a pobyt v prírode.

      Počasie nám prialo a všetci zúčastnení odchádzali s dobrým pocitom.

      Už teraz sa tešíme na ďalšie akcie.

      Mgr. Jana Šebejová

     • Záložka do knihy spája slovenské školy

     • Záložka do knihy spája slovenské školy

      Projekt Národného inštitútu vzdelávania a mládeže

      Začal sa nový školský rok a sním opäť prichádza ponuka zapojiť sa do celoslovenského projektu Národného inštitútu vzdelávania a mládeže na podporu čítania - Záložka do knihy spája slovenské školy (12.ročník). Vtomto ročníku siahli koordinátori projektu po veľmi atraktívnej téme - Hrdinovia detektívnych románov. Kto by nepoznal detektívov Sherlocka Holmesa, Hercule Poirota, Monka..., ich príbehy plné napätia, prekvapivých zvratov, majstrovstva dedukcie a nečakaných rozuzlení... Nuž a práve táto populárna téma je príležitosťou pre vás, milé študentky a študenti, aby ste prostredníctvom vlastnej tvorivej činnosti potešili spolužiakov iných slovenských škôl, spoznali ich, aby ste sebarealizáciou výtvarných zručnosti ukázali svoj talent, šikovnosť a poznanie detektívnej literatúry. Ako na to?

      Ľubovoľnou výtvarnou technikou (maľba, kresba, koláž, výšivka, textilná aplikácia, tepaný plech, kombinovaná technika) vytvorte záložku / záložky do knihy (pásová, klipová, netradičná), prineste do školy a odovzdajte pani Mgr. Martine Lelákovej (kabinet č. 320, 3. poschodie) - koordinátorke projektu v našej škole. Bližšie informácie a odpovede na prípadné otázky súvisiace s projektom vám rada poskytne školská koordinátorka. Okrem dobrého pocitu a estetického zážitku, neminie odmena nikoho, kto sa do projektu zapojí. „Svet je plný nápadných vecí, ktoré si nikto ani náhodou nevšimne.“ Arthur Conan Doyle - autor Shelocka Holmesa

      Buďme všímaví, aktívni a zapojme sa! Teším sa na spoluprácu!

      Mgr. Martina Leláková

      zdroje, obr.: https://www.google.com/search?q=obr%C3%A1zky+sherlock+holmes+silueta&tbm=isch&ved=2ahUKEwjkhobSqLGBAxUN_bsIHeTQBvUQ2-cCegQIABAA&oq=obr%C3%A1zky+sherlock+holmes+silueta&gs_lcp=CgNpbWcQAzoECCMQJzoGCAAQCBAeUMUHWLEoYKQ6aAFwAHgAgAF8iAGwCJIBAzMuN5gBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nwAEB&sclient=img&ei=68QGZaTlGo367_UP5KGbqA8&bih=747&biw=1519&rlz=1C1GCEA_enSK1026SK1026&hl=sk

       

       

     • MOJOU OPTIKOU

     • Carlos Ruiz Zafón - španielsky prozaik, poznamenal v The Shadow of the Wind, že “Knihy sú ako zrkadlá. Vidíte v nich len to, čo už máte v sebe.” Ukážkou vášho vnímania a prežívania, milí študenti -  dievčatá a chlapci, môžu byť aj knihy,  ktoré oslovili vás, knihy, ktoré ste prečítali, knihy, ktoré aktuálne čítate, knihy,  ktoré zachytíte optikou vášho fotoaparátu/mobilu/kamery. Ak máte zmysel pre krásu, umenie, pre detail i celok, ak by ste ich chceli zdieľať verejne, zapojte sa do projektu Mojou optikou. Kniha je hlavným motívom i témou tohtoročného súťažného projektu. Stačí byť vnímavý, vo vhodnom okamihu zaostriť optiku svojej fotografickej techniky na zátišie s knihou, na čitateľa knihy... a svoje fotografie (maximálne 3) poslať na mailovú adresu organizátorov - p. Ing. Janky Kočárovej a p. Mgr. Martiny Lelákovej: kocarova@sospodnikania.sk , lelakova@sospodnikania.sk .

      Na súťažiacich čakajú hodnotné vecné ceny, ktoré budú v atmosfére vernisáže odovzdané z rúk odbornej poroty. Súťažné kategórie: Detail, Zátišie, Postava s knihou. Termín uzávierky je december 2023. Všetky podrobnosti o projekte a odpovede na vaše otázky vám rady poskytnú organizátorky projektu, ktoré sa už tešia na spoluprácu s vami.

      Neváhajte a zapojte sa!

      za organizačný tím Mgr. Martina Leláková

      zdroj, obr.: https://www.google.com/search?q=fotoapar%C3%A1t%20obr%C3%A1zky&tbm=isch&tbs=rimg:CYCKb0GKO6aAYapBy9vKYQp2sgITCgIIABAAKAE6BAgBEAFVF9JOP8ACANgCAOACAA&rlz=1C1GCEA_enSK1026SK1026&hl=sk&sa=X&ved=0CBsQuIIBahcKEwjohLj2pbGBAxUAAAAAHQAAAAAQDw&biw=1519&bih=747

     • Biela pastelka

     • Biela pastelka 

      Skúsme si predstaviť, že by sme si mali svet okolo seba iba predstavovať...Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska každoročne organizuje celonárodnú verejnú zbierku na pomoc zrakovo hendikepovaným, do ktorej sa aj naša škola pravidelne zapája. Nebude tomu inak ani vtomto školskom roku. Dňa 22. septembra 2023 budú dobrovoľníci z radov našich študentov ponúkať biele pastelky dobrovoľným prispievateľom ochotným pomáhať tým, ktorí sú na pomoc odkázaní.

      Výnos zo zbierky venuje Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska na poskytnutie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie (napr. na kurzy chôdze s bielou palicou, na kurzy písania a čítania Braillovým písmom, kurzy práce s PC a mobilomainé špeciálne zručnosti), aby sa mohli aj zrakovo hendikepovaní ľudia zaradiť do života spoločnosti a žiť plnohodnotným životom. Vpíšme bielou pastelkou do tmy: „Nikto nikdy nie je sám.“ Zapojme sa do zbierky a prispejme k pomoci nevidiacim a slabozrakým. Mierou súcitu je súcit bez miery.

      Mgr. Martina Leláková

      zdroj,obr.https://www.google.com/search?sca_esv=565953960&rlz=1C1VDKB_skSK1068SK1068&sxsrf=AM9HkKn5QD2juDG9QGWCdDh6nMy77V5-IA:1694889217166&q=biela+pastelka&tbm=isch&source=univ&fir=QPsPSqRfkmt4hM%252CuGlRsKBSay4jpM%252C_%253B5UOydhj9jFrCkM%252C_ttoEfpgEpt_MM%252C_%253B0gGCtgH_Wo0KxM%252CZhlykFgFJDVpuM%252C_%253BkDkeRcBhc5w8gM%252CGu3riPG42eLYPM%252C_%253BxouLtQ1zn-HerM%252Cw6hHoWrQn7BwaM%252C_%253BDTn1pW8RYlD03M%252Cc2CEDi2l42A4qM%252C_%253B0t5lE0WdOI_L3M%252CGhaZll833mMD1M%252C_%253Bike574fw8aNE-M%252CurmaAD9DzQXT_M%252C_%253BGHJyP6iiae6qAM%252CjBqE-Jep4Lh-8M%252C_%253BVyyL0nzL6ulL3M%252CSu4WhWrgVz1gtM%252C_&usg=AI4_-kSHq_KBJj-q8unk4vkcxUiTuxdPng&sa=X&ved=2ahUKEwj0zeOt4q-BAxWpg_0HHa0xC1YQjJkEegQIIhAC&biw=1680&bih=933&dpr=1

       

       

     • Voľby do Školského parlamentu!

     • Na Spojenej škole, Masarykova 24, Prešov vyhlasujeme výzvu na voľby členov Školského parlamentu (ŠP), ktoré organizačne zabezpečí aktuálne fungujúci ŠP a volebná komisia pozostávajúca z nekandidátov vo voľbách.

      Ako na to?

      1. Kandidovať vo voľbách členov ŠP môže každý žiak, ktorý sa tak dobrovoľne rozhodne. Vaše rozhodnutie kandidovať musíte oznámiť do 12.09.2023 (vrátane toho dňa do polnoci). Môžete to oznámiť elektronickou formou koordinátorke ŠP Mgr. Stolárikovej na email: stolarikova@sospodnikania.sk, alebo krátkou správou cez EduPage, prípadne osobne v kabinete č. 214.
      2. 13.09.2023 bude zverejnená kandidátka na info-paneli na 2. poschodí, na nástenke ŠP na 3. poschodí, a na instagrame ŠP. Počet kandidátov nie je obmedzený. Jedenásti žiaci, ktorí získajú vo voľbách najviac hlasov sa stávajú členmi ŠP na nasledujúci školský rok.
      3. Voľby budú prebiehať dňa 14.09.2023 pod dohľadom volebnej komisie vo vestibule našej školy podľa vopred zverejneného harmonogramu. Prosíme vás o disciplínu a aktívnu účasť, taktiež si pozorne vypočujte inštrukcie volebnej komisie k vypĺňaniu volebného lístku. Podotýkame, že môžete zakrúžkovať maximálne 11 kandidátov na volebnom lístku, minimálne 1 kandidáta, aby bol volebný lístok platný.
      4. V neposlednom rade vás chceme poprosiť, aby ste zodpovedne zvážili vašu kandidatúru, pretože hľadáme žiakov, ktorí sú ochotní venovať čas navyše povinnostiam, ktoré vyplývajú z členstva v parlamente. Taktiež zvážte komu odovzdáte svoj hlas, nech to nie je rozmar alebo zlomyseľnosť, ale práve naopak, voľte toho kto vás čo najlepšie reprezentuje a komu dôverujete.

       

      Tešíme sa na Vašu účasť!

      Kandidátna_listina.png

     • OZNAM O ZASADNUTÍ RADY RODIČOV

     • Vážení rodičia,  

      dňa 05. 09. 2023 (utorok) o 16:30 hod. sa uskutoční 1. zasadnutie RR v Spojenej škole, Masarykova 24, Prešov. Stretnutie členov Rady rodičov bude v Zelenom salóniku na 1. poschodí. Vaša účasť je potrebná. 

       

      Program zasadnutia RR 

       

      1. Zhodnotenie činnosti rodičovskej rady v školskom roku 2022/2023 

      2. Voľba zástupcov rodičov do volebnej komisie na voľby do Rady školy pri Spojenej škole, Masarykova 24,

      080 01 Prešov 

      3. Voľba zástupcov rodičov do Rady školy pri Spojenej škole, Masarykova 24, 080 01 Prešov 

      4. Príprava Plenárnej schôdze Rodičovského združenia pri SŠ Masarykova 24, 080 01 Prešov 

      5. Rôzne 

      5. Diskusia 

      6. Záver 

       

      Teším sa na stretnutie s Vami! 

     • Oznámenie pre žiakov bývajúcich v školskom internáte

     • Oznamujeme bývajúcim žiakom v Školskom internáte pri Spojenej škole, Masarykova 24, Prešov, že nástup na internát je 3. septembra 2023 (t.j. v nedeľu) od 16:00 do 21:00 hod.

      Žiak pri nástupe:

      1. Preukáže sa dokladom o zaplatení poplatkov za stravu a ubytovanie (výpis z účtu, ústrižok šekovej poukážky). Poplatok za mesiac september predstavuje 160,- €, úhrada sa realizuje na číslo účtu IBAN: SK03 8180 0000 0070 0066 3463, variabilný symbol: rodné číslo žiaka, do poznámky meno žiaka.
      2.  Všetci bývajúci žiaci si zakúpia dochádzkový čip vo výške 6,- €, bez ohľadu na to či sú, alebo nie sú žiaci Spojenej školy, Masarykova 24, Prešov, od septembra 2023 je zavedený samostatný elektronický dochádzkový systém pre internát.
      3. Žiaci, ktorí ešte neboli ubytovaní na našom internáte si zakúpia stravovací čip vo výške 6,- €.

      Poznámka: obidva čipy sú prenosné z jedného školského roka na druhý, pokiaľ žiak bude ubytovaný na našom internáte, zakúpenie sa zrealizuje u vedúcej školskej jedálne – 1.poschodie.

      1. Všetci bývajúci žiaci pri nástupe zaplatia jednorazový poplatok 10,- € na celý školský rok (čo je v podstate 1,-€ na mesiac) na zabezpečenie mimoškolskej činnosti v súlade so smernicou č. 6/2021 Školský parlament pri ŠI, dodatok č.1. Poznámka: poplatok sa odovzdá službukonajúcemu vychovávateľovi na 4. poschodí.
      2. Žiaci, ktorí ešte neboli ubytovaní na našom internáte predložia lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti.

       

      Ostatné informácie budú poskytnuté pri nástupe na školský internát.

       

                                                                           Mgr. Iveta Ligdayová

                                                                             vedúca VMV a ŠI

     • Nástup žiakov do školy v školskom roku 2023/2024

     • Milí žiaci,

      nástup do školy dňa 4. septembra 2023 /v pondelok/ bude prebiehať nasledovne.

      Žiaci I. ročníka budú mať slávnostné otvorenie školského roka v školskej jedálni na prvom poschodí o 8.00hod.

      Žiaci II., III. a IV. ročníka budú mať slávnostné otvorenie školského roka v kmeňových učebniach o 9.00hod.

      Kmeňové učebne:

      II.A - učebňa č. 203, II.B - učebňa č. 209, II.C - učebňa č. 316, II.D - učebňa č. 307

      III.A - učebňa č. 212, III.B - učebňa č. 309, III.C - učebňa č. 218, III.D - učebňa č. 313

      IV.A - učebňa č. 306, IV.B - učebňa č. 319, IV.C - učebňa č. 315, IV.D - učebňa č. 305

     • ISIC karta - oznam pre budúcich prvákov

     • Budúci prváci v školskom roku 2023/2024 si môžu vyzdvihnúť ISIC kartu u Mgr. Stolárikovej (č. dverí 214) 28.8.2023 v čase od 08:00 hod. do 09:00 hod. a od 10:00 hod. do 12:00 hod.

      Od 4.9.2023 si kartu môžete vyzdvihnúť prostredníctvom triedneho učiteľa.

     • Oznam o organizovaní plenárnej schôdze

     • Vážení rodičia,

      vedenie Spojenej školy, Masarykova 24, Prešov Vám oznamuje, že dňa 28.09.2023 o 16.00hod. sa uskutoční plenárna schôdza spojená s voľbami do Rady školy za zástupcov rodičov.

      V prípade Vášho záujmu kandidovať do Rady školy zástupcov rodičov, ako aj zástupcov žiakov, kontaktujte nás na mail, kde je potrebné zaslať žiadosť o zaradení na kandidátnu listinu. Termín podania žiadosti je do 28.09.2023 do 16.00hod.

      Mailový kontakt pre podanie žiadosti je: volby@sospodnikania.sk 

      https://www.po-kraj.sk/sk/samosprava/udaje/uradna-tabula/volby-clenov-rada-skoly/

       

     • Výzva na voľby členov rady školy

     • Prešovský samosprávny kraj, ako zriaďovateľ Spojenej školy, Masarykova 24, Prešov, podľa § 25 ods. (1) zákona NR SR č. 596/2003 Z. z. v platnom znení a § 1 ods. (3) vyhlášky Ministerstva školstva Slovenskej republiky č. 291/2004 Z. z., ktorou sa určujú  podrobnosti o spôsobe ustanovenia orgánov školskej samosprávy, o ich zložení, o ich organizačnom a finančnom zabezpečení v platnom znení vyhlasuje výzvu na voľby členov Rady školy pri Spojenej škole, Masarykova 24 v Prešove.

      Výzva_na_voľby_členov_Rady_školy

      Poslanie_a_hlavné_úlohy_Rady_školy

     • Slávnostná akadémia

     • Dňa 28. júna 2023 o 9:30 hod. sa v PKO Prešov konala slávnostná akadémia Spojenej školy, Masarykova 24, Prešov. Do zrkadlovej sály postupne prichádzali žiaci, učitelia, vedenie školy ako aj vzácni hostia.

      - JUDr. Richard Eliaš – poslanec VÚC a člen rady školy,

      - Mgr. Martina Fečová - Odbor školstva, oddelenie metodiky, mládeže a športu,

      - PhDr. Jana Majirská – člen rady školy,

      - p. Martina Cinová – predsedníčka rodičovskej rady a člen rady školy,

      - doc. Ing. Erik Weiss, PhD. – Podnikovohospodárska fakulta Ekonomickej univerzity  

        v Bratislave

      - zástupcovia zamestnávateľov duálneho vzdelávania.

      Slávnostnú akadémiu otvoril pán riaditeľ školy PaedDr. Michal Čiernik. Po príhovore odovzdal slovo zástupcovi organizačnej zložky SOŠ podnikania. Ing. Bohuš Popík, MBA nás informoval o výsledkoch vzdelávania za Spojenú školu. Zhodnotil výsledky žiakov a tried v druhom polroku a zároveň uviedol aj „Spomienkové video“ z akcií, ktoré boli poriadané počas celého školského roka 2022/2023.

      Následne nám zaspievala Dajana Novotná zo Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša a klavírnym doprovodom bol Jakub Sala.

      Po hudobnom vystúpení začal pán riaditeľ PaedDr. Michal Čiernik  oceňovať žiakov v jednotlivých kategóriách.

      1. kategória: „Najlepšia trieda v prospechu“ : 1. miesto – II.D = Ø 1,38,

            2. miesto – I.B  = Ø 1,39

            3. miesto – II.C = Ø 1,47

      2. kategória: „Najlepšia trieda v dochádzke“: 1. miesto – I.D = Ø 52,81

                                                                                   2. miesto – I.A = Ø 68,72

                                                                                   3. miesto – I.B = Ø 71,08

      Nasledovalo hudobné vystúpenie, hra na violončelo, našej žiačky Patrícii Ondzíkovej z I.A triedy s doprovodom pani učiteľkou ZUŠ Mikuláša Moyzesa.

      3. kategória: „Najhoršia trieda v prospechu“: II.A   = Ø 1,88

      4. kategória: „Najhoršia trieda v dochádzke“: III.D = Ø 102,65

      Ďalšie hudobné vystúpenie Dajany Novotnej a Jakuba Sala.

      5. kategória: „Ocenenie jednotlivcov – 3 jednotlivci za triedu:

                  I.A – Tomáš Kuba, Patrícia Ondziková, Bianka Peterová.

                  I.B – Sofia Balogová, Bianka Majirská, Max Buček.

                  I.C – Dávid Bjalas, Vanesa Topolyová, Simona Sterančáková.

                  I.D – Adam Vajko, Veronika Zuzkáčová, Júlia Marcinková.

                  II.A – Zara Hartlová, Lucia Valenčíková, Simona Storinská.

                  II.B – Miriam Závadová, Sabína Volčeková, Pavol Petriľák.

                  II.C – Štefan Duda, Richard Kuzma, Natália Čižmáriková.

                  II.D – Emily Eštoková, Lea Javolková, Sofia Molčanová.

                  III.A – Sebastián Nešťák, Sofia Pastirová, Lenka Iliašová.

                  III.B – Marek Štofila, Lucia Jakubčová, Lívia Pigulová.

                  III.C – Nikola Albertová, Viktória Mihaľová, Antónia Regrútová.

                  III.D – Denisa Obcovičová, Ema Lukáčová, Sofia Bujňáková.

      Pán riaditeľ zároveň odovzdal triednym učiteľkám ružu, ktorá symbolizovala obdiv a uznanie.

      Nasledovalo hudobné vystúpenie p. Martina Husovského, slovenského speváka, klávesistu, skladateľa, známeho z pôsobenia v prešovskej skupine KOMAJOTA.

      6. kategória: „Ocenenie školského parlamentu“ , zároveň pani Mgr. Veronika Stoláriková, ako koordinátor školského parlamentu, dostala od pána riaditeľa kyticu kvetov ako prejav vďaky.

      7. kategória: „Ocenenie s prospechom 1,00“ – Túto kategóriu otvoril a viedol Ing. Martin Keseličko - zástupca riaditeľa školy pre organizačnú zložku Obchodná akadémia, Masarykova 24, Prešov. Zhodnotil a ocenil spolu s pánom riaditeľom najlepších žiakov za celý školský rok 2022/2023.

      Prvý ročník: Bianka Peterová I.A, Sofia Balogová I.B, Jakub Šlosár I.C, Liana Šmatková I.C, Timea Tokárová I.C

      Druhý ročník: Miriam Závadová II.B, Tatiana Banková II.C, Timea Lukčová II.C, Emily Eštoková II.D, Lea Javolková II.D, Sofia Molčanová II.D

      Tretí ročník: Lenka Iliašová III.A, Lucia Jakubčová III.B, Marek Štofila III.B, Simona Bujňáková III.C, Sofia Kustro III.C, Viktória Mihaľová III.C

      Za ocenených žiakov sa poďakovala žiačka II.D triedy Sofia Molčanová.

      8. kategória: „Ocenenie pedagóga roka“ – Ing. Danka Richnavská

      Pani učiteľka Ing. Danka Richnavská bola obdarovaná peknou kyticou kvetov, ktoré boli prejavom úprimnej vďaky od pána riaditeľa PaedDr. Michala Čiernika. Na záver nám opäť zaspieval spevák Martin Husovský.

      Srdečne blahoželáme oceneným a ďakujeme sponzorom.

      SPOMIENKOVÉ_VIDEO

     • Voľné miesta na školskom internáte

     • Školský internát pri Spojenej škole, Masarykova 24, Prešov oznamuje, že má ešte v ponuke voľné miesta pre ubytovanie žiakov rôznych stredných škôl. Výhodou je poloha školského internátu, pretože sa nachádza v bezprostrednej blízkosti staníc MHD, SAD a ŽSR. Školský internát je vybavený kuchynkami s príslušenstvom (chladnička, rýchlovarná kanvica, mikrovlná rúra, televízor, žehlička a wifi). WC a sprchy sú spoločné. Možnosť ubytovania v študentských izbách je v pracovných dňoch.